Leczenie kanałowe w mikroskopie - Endodoncja

Endodoncja należy do działu stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe pozwalające zachować zęby, które na skutek chorób miazgi byłyby utracone. Leczenie kanałowe w mikroskopie umożliwia dentyście dokładną obserwację wnętrza komory zęba oraz kanałów. Najczęstszym wskazaniem do endodoncji jest głęboki ubytek próchnicowy, urazy mechaniczne zęba, martwica miazgi lub zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie w mikroskopie odbywa się przy zastosowaniu bardzo cienkich narzędzi piłujących i mikroskopów oraz endometrów. Zabieg można przeprowadzić na terenie placówki Dental Care w Koninie.

Narzędzia do leczenia kanałowego

Na leczenie pozwala na nie specjalistyczny sprzęt diagnostyczny typu radiowizjografia oraz mikrosilniki endodontyczne i endometry. Leczenie endodotyczne polega na usunięciu z komory i kanałów chorej miazgi zęba. Po odpowiednim opracowaniu mechanicznym i chemicznym następuje wypełnienie szczelne gutaperką. Używamy do tych celów profesjonalnego sprzętu określającego precyzyjnie długość kanałów korzeniowych - urządzenie zwane endometrem Reciproc Gold firmy VDW.

Radiowizjografia oraz mikrosilniki endodontyczne i endometry do leczenia kanałowego

Precyzyjną pracę przy leczeniu kanłowym w mikroskopie umożliwia praca na lupie z optyką Carla Zeissa.

Profesjonalna pomoc dla chorych zębów

Leczenie kanałowe w mikroskopie pozwala na uratowanie zębów, które mogłyby zostać utracone na skutek chorób miazgi. Dental Care dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz posiadającym wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe personelem. Dzięki temu nasze zabiegi przeprowadzane są w sposób profesjonalny oraz komfortowy dla naszych pacjentów. Doskonale radzimy sobie nawet w trudnych i wymagających przypadkach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!