Szyna relaksacyjna NTI - skuteczne leczenie bruksizmu w Dental Care

Bruksizm w skrócie oznacza stan, w którym Pacjent zaciska i/lub zgrzyta zębami. Charakteryzuje się nadmierną aktywnością mięśni poruszających żuchwą. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, począwszy od przewlekłego stresu, po źle dobraną protezę lub patologiczny zgryz. Każdy z nas zaciska i zgrzyta zębami zupełnie nieświadomie w trakcie dnia i nocy. Nocne zgrzytanie zębami stanowi największy problem, ponieważ odbywa się bez kontroli świadomości, a ten typ zgrzytania może być także problemem „akustycznym” dla partnera/partnerki. Bruksizm powoduje bardzo silne zaciskanie szczęki, czego konsekwencją może być ścieranie powierzchni zębów, pękanie szkliwa lub nawet łamanie się zębów. Pacjenci często uskarżają się na dokuczliwe bóle głowy, uczucie szumu i dyskomfortu w uszach. Z problemem jednak można sobie skutecznie poradzić! Rozwiązaniem jest szyna relaksacyjna NTI. Dental Care w Koninie to miejsce, w którym wykwalifikowany personel pomoże Państwu podjąć odpowiednie kroki związane z leczeniem tej przypadłości.

Leczenie bruksizmu przy wykorzystaniu specjalistyczej szyny relaksacyjnej

Objawami bruksizmu są:

  • starcia patologiczne zębów,
  • bóle w okolicy ucha/uszu,
  • problemy z żuciem,
  • bóle szczęk,
  • bóle głowy, szyi i obręczy barkowej,
  • zaburzenia snu

Przyczyny tej choroby nie są do końca poznane, ale wiadomo, że znaczny wpływ mają sytuacje stresowe. Wiele osób zaciska zęby i zupełnie nie czuje tego skutków, niektórzy jednak mają dolegliwości bólowe. Jednoznaczne ustalenie przyczyny bólu jest bardzo trudne, ponieważ istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Leczenie bruksizmu

Leczenie bruksizmu polega na znoszeniu dolegliwości bólowych oraz redukcji zgrzytania i zaciskania zębów, by zapobiec ich uszkodzeniom.

Zastosowanie szyny relaksacyjnej NTI w leczeniu bruksizmu

Odpowiednio dopasowana do pacjenta szyna relaksacyjna NTI pozwala na wykorzystanie naturalnego odruchu obronnego przed nadmiernym zaciskaniem zębów. Wykorzystywana jest do zredukowania napięcia mięśni, które są odpowiedzialne za wzmożone zaciskanie szczęk. Dzięki temu odruch zagryzania zostaje praktycznie wyeliminowany. Zastosowanie szyny relaksacyjnej NTI charakteryzuje się dużą skutecznością. Bruksizm jest przypadłością, którą należy przede wszystkim odpowiednio zdiagnozować, a następnie podjąć właściwe kroki zmierzające do jej wyleczenia. Dental Care oferuje pomoc wysokiej klasy stomatologów. Zapraszamy do kontaktu!

Następstwami bruksizmu mogą być:

  • uszkodzenia zębów, wypełnień kompozytowych i uzupełnień protetycznych,
  • problemy z mięśniami i stawami skroniowo-żuchwowymi,
  • bezsenność,
  • depresja.

Każdy przypadek jest nieco inny. Każdy jest trudny, ale ważne jest by podjąć leczenie.