Stomatologia zachowawcza - To szeroki wachlarz usług stomatologicznych tj. wypełnienia estetycznymi materiałami światło i chemoutwardzalnymi oraz odbudowy mocno zniszczonych zębów przy użyciu pinów czy włókien szklanych.

Celem leczenia zachowawczego jest usunięcie ubytków próchnicowego i nie próchnicowego pochodzenia. Ubytki nie próchnicowego pochodzenia to:

  • nadżerki szkliwa,
  • ubytki klinowe.

Są to półksiężycowate, sierpowate wyżłobienia w obrębie szyjki zęba. Początkowo niewidoczne i niebolesne przechodzą w głębsze i w konsekwencji mogą prowadzić do zapalenia miazgi zęba. Leczenie polega na wypełnieniu ubytku materiałem kompozytowym. Ubytki próchnicowe powstają w wyniku szkodliwego bytowania bakterii w płytce nazębnej. Dochodzi do uszkodzenia szkliwa i dalej zębiny. Nie leczone doprowadzają nieuchronnie do choroby miazgi i zapalenia. Leczenie polega na mechanicznym usunięciu chorej tkanki i zastąpieniu jej kompozytem. Wszystko to odbywa się bezboleśnie !!! Najnowsze materiały stomatologiczne pozwalają nam skutecznie, w trwały i wysoce kosmetyczny sposób zapewnić ochronę Twoim zębom.

Prawidłowo wykonane zabiegi higieniczne mają na celu nie tylko oczyszczenie zębów z osadów i kamienia nazębnego, ale, co niezwykle istotne, prowadzą również do odnowy wiązań między kością a zębami (wzmocnienie osadzenia zębów w kości). Warto pamiętać o tym że zdrowe dziąsła to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu! Profilaktyka stomatologiczna wykonywana w naszym Gabinecie obejmuje: